SHIMANO Frână hidraulică SLX M7120 spate neagră 1650 mm furtun + SM-MA-F180P/P2
Rating
SHIMANO Frână hidraulică SLX M7120 spate neagră 1650 mm furtun + SM-MA-F180P/P2 Citește mai mult
În stoc 2buc
Termen de livrare: Luni 18.5.2026 − Marți 19.5.2026
Adaugă la favorite
Trebuie să vă conectați mai întâi
Întrebare despre produs
Watchdog
Număr depozit: KM7120KRR9SX165
Producător:
Traducere automată din EN
Tip: MTB, Greutate totală pachet: 390 g, Spate, negru, Aerisire unidirecțională, Lungime furtun: 1650 mm, Montare: Pe clemă, Montare pe stâlp, Material: Aluminiu / Oțel
Consultați manualul produsului.
Avertisment de siguranță
AVERTIZARE
PERICOL - Nerespectarea instrucțiunilor va duce la deces sau vătămări corporale grave.
AVERTISMENT - Nerespectarea instrucțiunilor poate duce la deces sau vătămări corporale grave.
AVERTISMENT
- Discurile de frână de 203 mm și 180 mm oferă o forță de frânare mai mare decât cele de 160 mm. Dacă mergeți cu bicicleta fără să vă familiarizați temeinic cu caracteristicile de frânare, frânarea poate duce la căderea de pe bicicletă, putând provoca răniri grave sau deces.
- Verificați grosimea plăcuțelor de frână și nu le utilizați dacă au o grosime de 0,5 mm sau mai puțin. Acest lucru poate provoca funcționarea defectuoasă a frânelor și poate duce la vătămări corporale grave.
- Nu utilizați discul frânei pe disc dacă grosimea acestuia este de 1,5 mm sau mai puțin. De asemenea, nu îl utilizați dacă suprafața de aluminiu este vizibilă. Discul frânei pe disc se poate rupe și poate duce la vătămări corporale grave în caz de cădere. Înlocuiți discul frânei pe disc cu unul nou.
AVERTISMENT
„- Precauții privind uleiul mineral original SHIMANO
„ Timp de încălzire
Detalii producător
Shimano INC
3-77 Oimatsu-cho, Sakai-ku, Sakai City, Osaka 590-8577, Japonia
Număr de telefon: +81-72-223-3210 / FAX:+81-72-223-3258
WEB: shimano.com
Email: contactshimano@shimano-eu.com
Reprezentant UE:
Shimano Europe BV
High Tech Campus 92, 5656 AG Eindhoven, Olanda
Tel: +31-40-2612222
WEB: shimano.com
Persoană de contact UE: https://bike.shimano.com/information/distributors-list.html
Informații adiționale
Categorie: MTB
Poziționare: Posterioare
Montarea frânei: Post Mount
Tehnologia frânei: Hidraulice
Destinația : MTB